Vyzkoušejte opět ručně dělané husinecké pečivo takové jaké bývávalo před mnoha lety a dělalo mnoho rodin šťastnými

Dokázali jsme zachovat tu samou recepturu křupavého, jedinečného a voňavého chleba a pečiva.

Objevit pravou chuť chleba

Objednejte si naše pečivo z pohodlí domova

Čerstvé pečivo a ostatní produkty dělané ručně s láskou a zkušenostmi

Pečeme

v původní

renovované parní peci

"Rekonstrukce parní pece, která je pro Husineckou pekárnu naprosto klíčová nám dala hodně práce, pec se musela kompletně rozebrat a znovu postavit. Přes všechno toto úsilí jsme ale dokázali postavit jedinečnou parní pec, tak jako to bývávalo, která je jedna z mála v České republice a která nmám zaručuje nesrovnatelnou chuť a kvalitu pečiva."

image

Miloslav Čermák, majitel projektu

Kde nás najít ?

Najdete nás pokud pojedete po ulici P. Chelčického stále rovně a následně zatočíte do prava, přejedete malý dřevěný most a pekárna bude před vámi.

mapa

1954

Jak se

historie husinecké pekárny?

Počátek


Historie naší pekárny se začala psát již v roce 1954 kdy tehdejší vedení strany KSČ rozhodlo o přeměně zestátněné budovy bývalého skladu kůží a trafostanice na budovu pekárny. Budování nové pekárny začalo na podzim 1954. Pekárna byla upravena dle tehdejších standardů včetně postavení Parní zděné pece. Tyto pece byly v té době velmi rozšířené, oblíbené a tím i běžné. Již v roce 1955 se pekárna otevřela a začala produkovat pečivo. V roce 1972 Husinecká pekárna pořádala celorepublikovou soutěž pekařů a tak bylo rozhodnuto o tom, že se prostory pekárny zvětší, přistaví se nové moderní křídlo a zázemí pro zaměstnance a studenty. Přistavělo se křídlo se šatnami, sprchami, umývárnami a toaletami pro muže a ženy.

Zavření, 1989


Samotná pekárna měla od začátku štěstí na pekaře, kteří hned po vzniku této pekárny dbaly na vysokou kvalitu vyráběného pečiva. Během několika let se pečivo z Husinecké pekárny stalo pojmem a bylo vyhledáváno lidmi napříč generacemi z celého Československa. Vzdálenost pro Husinecký chleba neexistovala. Po revoluci v roce 1989 budova pekárny osiřela a vrátila se původním majitelům. V následujících letech budova přišla o všechno vybavení a veškeré technologie jako topení, elektřina, voda. Celá budova tak chátrala a stala se domovem pro bezdomovce.

Rekonstrukce, 2021


V říjnu roku 2021 budovu i s přilehlými pozemky koupil současný majitel a pustil se do rozsáhlé rekonstrukce úplně zničené budovy. Hned ráno 6. ledna 2021 se započalo s rozsáhlou rekonstrukcí budovy, která trvala do 31.1.2022. Při této rekonstrukci se museli opravit veškeré elektrorozvody, opravili se všechny rozvody vody a topení. Velkou výzvou ale byla původní Parní pec, která byla v důsledku nulové údržby za dobu 33 let uvnitř ve všech jejích železných částech pokryta korozí.